Stebuklinga kombinacija – aromaterapija ir meditacija

Meditacija padeda sustiprinti tiek emocinę, tiek fizinę sveikatą. Aromaterapija gali sustiprinti meditacijos poveikį, padeda nusiraminti ir greičiau atkurti vidinę ramybę po įtemptos dienos. Modernūs, bei senieji meditacijos metodai yra galingos priemonės pagerinti emocinei ir fizinei sveikatai, dažnai nereikalauja didelių  pastangų ir suteikia dauk džiaugsmo bei galimybę prasmingai praleisti laiką.

Aromaterapijos naudojimas meditacijos metu sustiprina pratimų poveikį, padidina koncentraciją padeda greičiau ir efektyviau sumažinti stresą ir nerimą (kurie daugumai tokie dažni palydovai šiame įtampos kupiname amžiuje). Eterinių aliejų naudojimas palengvina meditacijos pratimų atlikimą, sustiprina patiriamąsias būsenas (emocijas).

Aromaterapijos kvapų difuzorius yra nauja itin veiksminga priemonė paskleisti eterinius aliejus ore išsaugant aliejų natūralią struktūrą ir gydomąjį poveikį. Ultragarsinis difuzorius veikia paskleidžiant nedidelį kiekį vandens (priklauso nuo difuzoriaus tūrio ir galingumo) į orą kartu su eterinių aliejų dalelėmis per trumpą laiką –  įjungus difuzorių aromaterapijos poveikis prasideda iš karto. Dažnai difuzoriai turi ir švelnių šviesų funkciją (VONIVI difuzoriai sukurti meditacijai tiek su šviesa tiek tamsoje) tuomet juos galima taikyti ir medituojant su koncentracija į šviesą (tam tikrą spalvą).Švelnių tonų spalvos taip pat paskatina ir greitesnį, gilesnį atsipalaidavimą.

Susidūrus su sunkiomis sekinančiomis situacijomis, kaip ilgalaikis chroniškas stresas, nemiga kombinuojant Jums tinkančius meditacijos pratimus bei aromaterapiją galima pasiekti puikių rezultatų.

Eteriniai aliejai meditacijai

Svarbiausia taisyklė renkantis eterinius aliejus rinktis tokį kvapą kuris jums labiausiai patinka, gerai įsiklausius organizmas duoda ženklus ko jam reikia – susiformavęs noras – patikimas/nepatikimas, “mėgstu/nemėgstu” tai organizmo procesų išraiška tiksliai pasakanti ko jam reikia, dažnai dėl civilizacijos dirgiklių organizmo poreikiai tampa neaiškūs tuomet remiantis literatūra galima išsirinkti ir tokius, kurie yra skirti specifinei problemai.

  • Levandos – ramina ir padeda atsikratyti galvos skausmų, nuovargio, kai kuriais atvejais nemigos ir nervinių sutrikimų.
  • Kvapusis Šalavijas – mažina stresą ir įtampą, ypač veiksmingai padeda atsipalaiduoti raumenims dažnai naudojamas astmos simptomams palengvinti, slopina baimę ir emocinę įtampą. Kvapiųjų šalavijų aliejus pasižymi ir atpalaiduojamosiomis ir tonizuojamosiomis savybėmis, padeda greičiau atsigauti po ligų, ypač gripo, kai žmogų vargina silpnumas. Padeda atsikratyti slogios nuotaikos.
  • Pipirmėtė – padeda susikaupti, įveikti nuovargį, odos niežėjimui raminti, teigiamai veikia virškinimą, suteikia gaivumo esant karštiems orams.
  • Rozmarinai – padidina dėmesio koncentraciją, gerina atmintį, didina darbingumą.
  • Eukaliptas  – ypač naudingas keičiantis orams – peršalimų sezonu, pasklidęs aromatas gelbsti kovoje su kosuliu, rekomenduojama naudoti dauk laiko praleidžiant uždarose patalpose ar ten ku būna dauk žmonių – valo taurina orą.
  • Mandarinų eterinis aliejus – pač patinka vaikams! Nuramina nervinę sistemą, padeda įveikti nuotaikų svyravimus, sumažina suirzimą, hiperaktyvumą.

Kaip išsirinkti eterinį aliejų?

Eterinius aliejus rinkitės natūralius su ekologiniais ir kokybės sertifikatais. Rekomenduojama rinktis ne koncentruotą, bet kokybišką. Koncentruotus aliejus naudokite atsargiai, prieš naudojimą juos reikia skiesti. Difuzoriuose naudojami ateriniai aliejai turi būti tirpūs vandenyje. Tad prieš įsigyjant aliejukus ultragarsiniams difuzoriams rekomenduojama pasitarti su pardavėju – paklausti ar jie tinka naudoti su vandens difuzoriais. Norint eteriniu aliejus naudoti ant odos rekomenduojame prieš tai juos praskiesti su kitais baziniais aliejais – migdolų, avokadų, alyvuogių, kokosų ar kt.

Aromaterapija per meditacijjos sesijas

Prieš pradedant medituoti rekomenduojama eterinių aliejų difuzorių ar drekintuvą/garintuvą palaikyti įjungtą 5 minutes, kad ore pasklistų tinkamas kiekis eterinių aliejų. Sąmonės būsenos pakitimus galima jausti jau meditacijos pradžioje – malonus kvapas sustiprins pozityvias emocijas, padės atsipalaiduoti kūnui ir sielai.

Ryto meditacija su aromaterapija

Prabudus įlašinkite kelis citrinos ar mandarinų eterinio aliejaus lašiukus į difuzorių – mandarinai ir citrusai suteikia gaivumo, žvalumo, puikiai nuteikia dienai 😊

Seikiant patirti geriausius rezultatus rekomenduojama naudoti eterinius aliejus meditacijos metu menesį laiko reguliariai 😊 Meditacijos su eteriniais aliejais skatina regeneracinius procesus – emocinės ir fizinės sveikatos pokyčiai per aromaterapijos kursą dažnai padeda žmonėms atversti naują gyvenimo lapą, naujos patirtys, stabilios emocijos skatina prisirišti ir kurti naujus įpročius džiaugsmingam gyvenimui.

Straipsnyje palietėme tik kruopelytę to kaip plačiai ir prasmingai gali būti panaudota aromaterapija.  Daugiau paslapčių apie aromaterapiją atskleisime kituose straipsniuose.

Call Now Button